​Zručnost se hodí vždycky. Vyzkoušejte s dětmi lanová centra

Před sebou máme dost možná poslední teplý víkend. Řada aktivit se na zimní sezonu uzavře, proto neváhejte a vyrazte sportovat ven, dokud to ještě jde. Mezi sezonní sportoviště patří například lanová centra, ve kterých si spoustu pohybu a zábavy užijí děti i dospělí.

Zdroj: CzechTourism

Zručnost, trocha síly a hlavně odvaha přejít po laně ve výšce několika metrů nad zemí. Lanová centra nezklamou milovníky adrenalinu, přesto se nemusíte bát, jejich návštěva je skutečně bezpečná. Ať už přecházíte po houpačkách z klád, skáčete na lano jako Tarzan, nebo třeba sjíždíte zavěšeni v postroji, vždy jste bezpečně jištěni. A kdyby se vám přeci jenom nechtělo do korun stromů, nezoufejte. Řada lanových center má i „přízemní“ variantu překážek sotva metr nad zemí.

Lezení na nízkých i vysokých lanových překážkách nabízí například pražské Lanové centrum Proud. Zdejšího lezeckého programu se mohou zúčastnit děti již od šesti let, zhruba do deseti let ovšem budou potřebovat doprovod, který jim pomůže s jištěním. Starší návštěvníci si techniku jištění osvojí na trenažéru pod vedením instruktora. Těšit se zde můžete kromě klasických individuálních překážek i na týmové úseky, které jsou záměrně navržené tak, aby šly překonat pouze ve dvojici.

Dětským návštěvníkům má co nabídnou také největší lanové centrum v Česku Tarzanie. Najdete ho v Trojanovicích, kde zážitek z lezení umocňuje krásné prostředí Beskyd. Vybrat si navíc můžete z několika tras, které se liší stupněm obtížnosti. Pro nejmenší návštěvníky je zde lanový park Tarzánek zdarma. Starší návštěvníci jistě ocení dlouhé přejezdy nad řekou nebo novinku powerfan, která představuje skok z výšky 13 metrů, navíc z velké části volným pádem.

Pokud se při sportu rádi kocháte krásami přírody, užijete si také výlet do Monkey parku v Peci pod Sněžkou. Součástí zdejšího okruhu jsou totiž hned čtyři lanové přejezdy přes řeku a místní přehradu. Na hlavním okruhu mohou lézt děti i dospělí nad 140 cm, na menší návštěvníky zde ale také mysleli. Dětský lanový park nabízí tři varianty okruhů, a dokonce i dětský přejezd přes horní část přehrady. Po celou dobu děti na trase doprovází zkušený instruktor, takže se vy ani vaši potomci skutečně nemáte čeho bát.

Podpořte v dětech chuť se hýbat a vyrazte spolu za touto jedinečnou zábavou.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner