​​Atletika je nejlepší start pro každého

Královna všech sportů. Atletika v sobě snoubí všechny dovednosti člověku vlastní – hod, skok, běh... Právě proto existuje řada atletických klubů, které se při tréninku dětí zaměřují na jejich všestrannost.

Děti se učí dobrému technickému provedení i pestrosti pohybových aktivit. Jejich specializace vyplouvá na povrch až s přibývajícími roky života. Není totiž správné, když se děti od útlého věku věnují pouze jednostranné zátěži, to v pozdějším věku může přinést neblahé trvalé následky. Obecný trénink bez specifikace odvětví je proto tou nejlepší volbou vůbec. Takovýto trénink je vhodný pro děti od pěti let.

Český atletický svaz před několika lety spustil projekt Atletika pro děti, který spojuje řadu českých klubů, jež ctí správnou filozofii ohledně pestrosti přípravy dětí. Atletická školka a přípravka jsou vedeny jako volnočasový kroužek a děti jsou vedeny k disciplíně a nenásilnou formou se u nich buduje láska k atletice.

V Praze je jedním z klubů s přípravkou pro nejmenší AC Sparta Praha. Ti v současné době přijímají děti ročníku 2007 a starší. Sparta patří do svazového projektu Atletika pro děti a je tedy ideálním klubem pro seznámení vašeho dítěte s atletikou. Informace o trénincích a přihlášky jsou k nalezení zde.

Atletický klub v Pardubicích přijímá nové členy ročníku 2012 a starší. Tréninky probíhají 1x až 3x týdně. Pardubický klub pravidelně pořádá v letních měsících příměstský tábor, kde se děti naučí samostatnosti a zároveň prohloubí svou disciplínu. Členské příspěvky se pohybují od dvou do třech tisíc korun.

Dvanáct skupin přípravek pilně trénuje v Olomouci. Atletický klub v zimních měsících vede tréninky v tělocvičně, kde mají děti dostatek vybavení na kvalitní přípravu. Šplh, míčové hry i překážkové dráhy rozvíjejí při trénincích přirozené pohybové dovednosti malých sportovců. I olomoucký klub je součástí Atletiky pro děti.

Najděte si i vy svůj nejbližší atletický klub, na mapě Sportu v okolí jich je více než 300!

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner