​​Je tu jubilejní desátý Zátopkův zlatý týden!

Atletický stadion PSK Olymp Praha a lesopark Stromovka budou hostit další ročník série běžeckých závodů Zátopkův zlatý týden. Přidáte se a uctíte památku legendárního československého atleta? Na své si přijdou běžci všech věkových kategorií!

Čtvrtek 20. 7., 17.45 - Zlatá desítka Emila Zátopka.

Pondělí 24. 7., 17.50 - Zlatá pětka Emila Zátopka.

Čtvrtek 27. 7., 15.30 - Zlatý maraton Emila Zátopka.

Tak vypadá program tří hlavních závodů Zátopkova zlatého týdne. Desítka, pětka i maraton odstartují v přesné dny i časy jako závody na Letních olympijských hrách 1952 v Helsinkách. Tedy na olympiádě, kde Emil Zátopek získal tři zlaté medaile! Přesně 65 let po jeho triumfech máte možnost zazávodit si na stejných tratích i vy.

Nejnabitější závodní program je na programu ve čtvrtek 27. července. Program vypukne v pravé poledne, v pražské Stromovce se kromě maratonu poběží půlmaraton, štafetové závody, silniční běhy a doprovodné závody pro děti na kilometr a 500 metrů. Běžecká klání doplní závody v chůzi.

Akci pořádá klub SC MARATHON PLZEŇ, který pravidelně aktualizuje údaje o počtu přihlášených běžců. A kapacita se rychle plní, proto neváhejte! Registrovat se dá on-line nebo písemně, na účastníky čekají kromě čísel a čipů také pamětní medaile a trička. A co si odnesou ti nejúspěšnější? „Pro vítěze seriálu jsou připraveny pěkné věcné i finanční ceny. Vítězové hlavní kategorie získají skleněné půllitry s podpisy Dany a Emila Zátopkových a knihu Dana a Emil Zátopkovi: Náš život pod pěti kruhy s věnováním paní Dany Zátopkové,“ lákají organizátoři.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner