​Břeclav uvidí hokejové hvězdy budoucnosti

Hokej v létě? No jasně! Vždyť už v pondělí začíná turnaj reprezentačních osmnáctek Ivan Hlinka Memorial Cup. Pokud to nemáte daleko do Břeclavi, kde se hraje jedna ze skupin, neváhejte. Kromě toho, že se příjemně ochladíte, uvidíte v akci hvězdy budoucnosti. Možná právě tohle bude moment, který rozhodne o tom, že svým dětem začnete hledat hokejový klub.

Memoriál Ivana Hlinky navazuje na Světový pohár juniorů či Pacifický pohár, pořádaný od roku 1991 v Japonsku. Od roku 1997 probíhá v České republice a na Slovensku, jméno legendárního hokejisty a trenéra Ivana Hlinky nese od roku 2004. Ivan Hlinka Memorial Cup nese tento současný oficiální název od roku 2012, kdy byl přejmenován. Dříve se turnaj nazýval Memoriál Ivana Hlinky.

Turnaj, kterého se účastní hráči do osmnácti let, je prestižní přehlídkou hokejových talentů z Evropy a zámoří. Jeho tradičními účastníky jsou celky České republiky, Finska, Kanady, Ruska, Slovenska, Švédska, Švýcarska a USA. V minulosti se na turnaji představily hvězdy jako například Sidney Crosby, Jonathan Toews, Jevgenij Malkin nebo Steven Stamkos.

Nejúspěšnějším účastníkem turnaje je Kanada s devatenácti prvenstvími, třikrát zvítězilo Rusko resp. Sovětský svaz, jednou hokejisté Spojených států a Švédska.

Tento rok bude česká osmnáctka v neobvyklé pozici. Poprvé v historii bude totiž obhajovat zlaté medaile. Vítězstvím na minulém ročníku čeští hokejisté mimochodem utnuli mistrovskou sérii Kanady, která memoriál vyhrávala nepřetržitě od roku 2008. Čechům se navíc v posledních letech v Břeclavi daří. Za poslední čtyři ročníky vybojovali hned tři medaile, od každého cenného kovu jednu.

Čeští mladíci budou hrát ve skupině A, kde jako domácí pořadatel nejprve vyzvou hokejisty helvétského kříže. Následně je čeká těžký duel se Švédskem a na závěr základní skupiny zkříží hokejky na buly s výběrem USA. Podrobný rozpis turnaje najdete zde.

Od příštího roku se bude Memoriál Ivana Hlinky konat v České republice a na Slovensku pouze každý druhý rok. V pořadatelství se s nimi bude střídat nejčastější vítěz memoriálu, tedy Kanada. "Memoriál Ivana Hlinky získal obrovskou mezinárodní prestiž a jsem přesvědčen, že tato spolupráce ho posouvá na ještě vyšší úroveň," uvedl Tomáš Král, prezident ČSLH.

Přijeďte se podívat do Břeclavi a vychutnejte si atmosféru top mládežnických zápasů.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner