​Cyklotrasy pro celou rodinu – pohoda, adrenalin a krásná příroda

Ještě nemáte plány na druhou polovinu prázdnin? Vyrazte na kolo! Úmorná vedra už vás nejspíš trápit nebudou a užijete si čas s rodinou, než se děti rozutečou zpátky do škol. Abychom vám usnadnili práci s plánováním, připravili pro vás pár tipů. Tak napumpujte duše a šlápněte do pedálů.

Malebné Hruboskalsko

Pokud chcete ze sedla obdivovat přírodní krásy, vyrazte do Hruboskalska. Čeká tu na vás například 17 km dlouhá trasa mírně kopcovitým terénem, která vás provede kolem unikátního skalního města i několika rybníků. Zaparkovat můžete u letního koupaliště v Turnově, odkud trasa pokračuje přes Sedmihorky na zámek Hrubá Skála a Hrad Valdštejn. Po cestě se navíc můžete zastavit na vyhlídkách Na Kapelu či U Lvíčka, které nabízejí krásný výhled na Hruboskalské skalní město.

Kolem Lipna je to pohoda i adrenalin

Řadu možností na cyklistické vyžití nabízí i okolí vodní nádrže Lipno. Cyklostezky lemují téměř celou přehradu, takže můžete délku i náročnost trasy zvolit na míru přímo vaší rodině. Větší děti a příznivci adrenalinu si pak přijdou na své v Bike Parku Lipno, kde najdete dřevěné lávky, terénní vlny nebo klopené zatáčky, které prověří vaše dovednosti.

Podél Vltavy šumavskou krajinou

S malými cyklisty si užijete také šumavskou trasu z Nové Pece do Nového Údolí. Vede rovinatým terénem po asfaltových cyklostezkách, takže bude vyhovovat dětem i rodičům s cyklovozíky. Na 20 km dlouhou cestu vyrazíte od vlakového nádraží v Nové Peci, kde se dá v případě příjezdu autem zaparkovat, směrem na Červený Kříž a Stožec. Během cesty narazíte hned na několik občerstvovacích zařízení, tudíž se nemusíte obávat, že by komukoli došly síly. Následně vás modrá turistická značka zavede až do Nového Údolí, odkud se bez problému vrátíte vlakem zpět na začátek výletu. Délku výletu si ale můžete libovolně zkrátit, jelikož se celou dobu vine podél železniční trati.

Nechce se Vám na kolo? Tak na koloběžku

Rádi byste na čerstvý vzduch, ale nechce se vám celý den sedět na kole? Zkuste koloběžky. Půjčoven je po Česku spousta a urazit se na nich hravě dají i desítky kilometrů. Půjčte si je například na Černé hoře, kam vás vyveze lanovka, a dojeďte s dětmi k 8 km vzdálené Stezce korunami stromů.

Nebo byste naopak rádi zkusili cyklistické závody?

V kalendáři sportovních akcí najdete vedle cyklo táborů a kempů také závody, kterých se mohou účastnit amatérští jezdci. Některé mají i dětské kategorie, takže můžete závodit celá rodina. Jestli vás cyklistika chytne, určitě se občas podívejte, jestli pro vás v okolí není nějaký vhodný závod. Nebo se radši podívejte hned na cyklistické sportovní akce v ČR.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner