​Singletraily i okružní jízdy. Který cyklovýlet si děti nejvíce užijí?

Prázdniny a léto jsou už minulostí. To však neznamená, že byste měli veškeré sportovní vybavení zazimovat a pavučiny z něj oprášit až za rok. Podzimní slunné víkendy si říkají o cyklovýlety, tak se nebojte vyrazit do přírody. Dětem sice může šlapání do pedálů přijít monotónní a nudné, ale i ony si přijdou na své. Kde a jak je nejvíce zabavíte?

Zdroj: olympijskytym.cz

Pokud vás už omrzely klasické asfaltové cyklostezky, můžete vyrazit za dobrodružstvím na singletraily. V přírodě se úzké jednosměrné cestičky proplétají mezi stromy po celé České republice, stačí si vybrat ty nejbližší vaší lokalitě. Vždy si ale prověřte obtížnost a nezapomeňte na helmu. Bezpečnost je v tomto případě na prvním místě, a to jak u dětí, tak dospělých.

Na Lipně si s pětikilometrovou trasou vedenou lesem z kopce poradí i ti nejmenší cyklisté. A pokud chcete zažít víc, zamiřte do zdejšího Bike parku, který slibuje tříkilometrovou jízdu plnou zábavy, o kterou se postarají terénní vlny, lavice, kamenná pole a další vychytávky. Na Moravě můžete otestovat stezky v Moravského krasu mezi obcemi Jedovnice a Křtiny. A pokud nemáte horské kolo, nezoufejte, rádi vám ho zde zapůjčí. Další variantou mohou být Lipovské stezky u města Lipová – lázně.

Kolem dokola

Pokud ale raději toužíte po něčem klidnějším, vydejte se na okružní jízdu na Pálavě, která měří necelých třicet kilometrů. Rovinatý povrch kolem vodní nádrže Nové Mlýny zaručuje nenáročný výlet, při němž se můžete zvlažit ve vodě nebo se projet na loďce. Což malí cyklisté jistě ocení!

Soutěživé děti si přijdou na své na Beskydy Radegast Cyklotracku. Padesátikilometrový okruh vedený pitoreskní krajinou slibuje celodenní výlet, v rámci kterého na každém záchytném bodu dostanete razítko do cyklomapky. Kdo je zvládne posbírat všechny jako první?

Příroda a hry

Zaujmou zcela jistě i krásy přírody. Starším můžete slíbit cyklovýlet, na jehož konci uvidí vodopád. Do pedálů začněte šlapat v Harrachově a co nevidět dorazíte k Mumlavskému vodopádu. Vinicemi se zase můžete projíždět na Kutnohorské vinařské stezce.

Ruku k dílu ale můžete přidat i vy a připravit tak svým ratolestem nevšední zážitek například pomocí her, nebo výzev, které pro ně na trase připravíte. Kreativitě a nápadům se meze nekladou a výlet tak bude bavit i vás. Co třeba zkusit geocatching a po cestě sbírat kešky?

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner