​Evropský týden sportu 2022? Objevování nových aktivit a radost z pohybu!

Tisíce sportovních akcí rozpohybovaly od 23. do 30. září Evropu. Čtyřicet zemí se zapojilo do Evropského týdne sportu s cílem inspirovat k aktivnímu způsobu života a v České republice to v těchto dnech žilo v duchu objevování nových aktivit s přídavkem nefalšované radosti z pohybu.

Zdroj: olympijskytym.cz/ Barbora Reichová

Na oficiálním odstartování osmého ročníku Evropského týdne sportu v Praze na Vyšehradě nechyběli čeští vrcholní sportovní představitelé, aktivní sportovci ani paralympionici. Dorazili rovněž zástupkyně Evropské komise Viviane Hoffmann a globální ambasadoři – hráčka pozemního hokeje Willemijn van Aggelen a atlet Jorge Pina.

O zábavu nebyla na zahájení nouze. Aktivity připravené Národní sportovní agenturou a Českým olympijským výborem ve spolupráci s Českým paralympijským výborem si kromě mladých školáků i široké veřejnosti nenechali ujít ani olympijský medailista Lukáš Rohan a skateboardový závodník Jan Bašný. Společně si vyzkoušeli například lukostřelbu či disciplíny handicapovaných sportovců jako je handbike nebo střelba a míření pomocí zvukových frekvencí.

„Přijde mi skvělé ukazovat současně, že se dá sportovat i s hendikepem a že sport je jenom jeden. A i když jsem zvyklý jezdit slalom, tak ten na vozíku mi moc nešel. Naopak lukostřelba mě začala hodně bavit,“ řekl s úsměvem Rohan.

Pohyb každý den

V pohybu však nebyla pouze Praha, ale i další města a obce v celé České republice. Během iniciativy Evropské komise probíhaly nábory do sportovních klubů a akce, na nichž měli účastníci možnost vyzkoušet si nepřeberné možnosti pohybu, které svět sportu nabízí. Ať už lidé zamířili do sokolských jednot, fitness center nebo kamkoliv jinam, rozhodně se nenudili.

Sokol představoval používání tělocvičného nářadí a náčiní, fitness centra pořádala dny otevřených dveří, pobočky Form Factory zdarma měřily InBody, v Aquapalace byla možnost si zaplavat a na všech místech byl připraven bohatý doprovodný program.

Jako poslední dozvuk proběhne předávání cen #BeActive Awards ve čtyřech kategoriích: Education, Workplace, Local Hero a Across Generation Award.

Evropským týdnem sportu to však nekončí. Ba naopak, právě jste se ocitli na startovní čáře. Slogan #BeActive vyzývá k zařazení pohybových aktivit do každodenního života. Takže pokud jste si dnes ještě neodcvičili svých 30 minut, směle do toho! Vyplaví se vám endorfiny a kromě fyzického zdraví pozitivně ovlivníte i to psychické.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner