​​Florbal: Kolektivní sport s děravým balonkem

Florbal zažil a stále zažívá obrovský celosvětový boom. Jeho dostupnost z něj dělá jeden z nejprovozovanějších sportů nejen v Česku.

Svůj vznik tento sport datuje až do roku 1958, kdy si údajně několik zaměstnanců firmy na plasty ve Spojených státech vyrobilo plastové hokejky a krátili si tak dlouhé chvíle. Největší rozkvět zažil florbal na přelomu 60. a 70. let, kdy byly plastové hokejky dovezeny do Skandinávie, konkrétně do Švédska. I proto je dnes florbal považován za hlavně skandinávský sport.

V roce 1986 došlo ke sjednocení pravidel Mezinárodní florbalovou federací, jež byla založena téhož roku. Nyní je ve federaci zapsáno na 55 států, včetně České republiky a to od roku 1992. V Česku je v současné době registrováno přes 460 klubů a více než 74 tisíc hráčů, což nás řadí na přední příčky ve světovém žebříčku v počtu členů. Florbal hrají chlapci i děvčata.

Od 10. do 13. srpna se v Praze koná svátek florbalu – Czech Open. Jedná se již o 25. ročník a svým obsazením zdárně konkuruje světovým akcím. Tato akce je ideálním programem pro ty, kteří o florbale stále uvažují.

V současné době je v České republice několik mládežnických týmů, které do svých řad přijímají nové členy. V Praze se jedná kupříkladu o klub Acema Sparta Praha, který má vedle A-týmu i tým Sparta kids, jímž se snaží přivézt děti ke sportu. Sparta kids pořádají kromě vlastních tréninků i kroužky ve školách. V Brně se o florbalovou mládež mimo jiné stará Florbal Židenice. Tento ženský tým do svých mládežnických řad přivítá samozřejmě i chlapce. Stačí sbalit sportovní oblečení a obuv, napsat email a dorazit na trénink.

Přehlednou mapu se všemi florbalovými kluby naleznete na stránkách Sportu v okolí.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner