​Hledáte dostupný kolektivní sport? Zkuste basketbal

Rádi byste pro své ratolesti našli všestranný a kolektivní sport v partě spoluhráčů? Jako jedna z možností se jeví basketbal, který má v České republice bohatou tradici a vaší rodinnou pokladnu rozhodně nezruinuje.

S basketbalem lze ideálně začít mezi ve věku 6-8 let, kdy děti v klubech obvykle trénují jednou až dvakrát týdně. Do dvanácti let pak třikrát týdně.

Nejedná se o nikterak drahý sport, nejnákladnější záležitostí jsou sálové boty do haly, které pořídíte od 1000-3000kč, pro začátek k nim postačí starší trenýrky a tričko. Basketbalový míč se dá sehnat za pár stovek, v oddílech však většinou bývá k dispozici zdarma.

U dětí se nejprve rozvíjí všeobecný pohybový talent a specifické basketbalové dovednosti. Už od prvního tréninku jsou malí basketbalisté v partě spoluhráčů, takže by je sport mohl začít rychle bavit.

„Být na tréninku, v šatně a na cestách v kolektivu, kde je sranda, je jedna z věcí, kterou jsem měl na basketbalu nejraději. Bavilo mě to od dětství až do dospělosti,“ říká jedna z největších českých basketbalových ikon Jiří Welsch, jenž strávil čtyři sezony v NBA.

„Člověk se navíc hned od začátku učí všestrannosti. Netrénuje jen fyzičku, ale také herní inteligenci nebo šikovnost s míčem,“ dodává.

Nejen basketbalové kluby můžete najít v naší obsáhlé databázi ZDE.

Podívejte se také na pár basketbalových tipů od hvězdy naší reprezentace Tomáše Satoranského

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner