​Kolik stojí sport. Jak trénují mistři světa v nohejbalu?

​Zlaté opojení. Takový je aktuální stav českého nohejbalu, který během víkendového mistrovství světa v Brně získal dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili. Kolik bude stát nohejbalový trénink, pokud se i vaše děti zhlédli v českém národním sportu?

Nutné vybavení, oddílové příspěvky, soustředění. K tomu pak samotná časová náročnost sportu. Sport v okolí vám s tím pomůže. Právě u nás najdete data, která poskytly jednotlivé sportovní svazy pro knihu Cesta ke sportu – Manuál (nejen) pro rodiče: který sport je ideální? od autora Petra Kojzara.

Nohejbal

Zmínka o českém národním sportu není náhodná. Vždyť jeho vznik se datuje do roku 1922, kdy dorostenci sportovního klubu Slavia začali hrát hru zvanou „fotbal přes provaz“. Od té doby zaznamenal nohejbal velký rozmach a už dávno není pouze českou a slovenskou záležitostí, přestože právě Češi a Slováci se pravidelně perou o post světové jedničky. Nohejbal patří mezi ty nejlevnější sporty, i z toho pramení jeho oblíbenost.

Děti budou potřebovat sportovní obuv a dres, který obvykle obstará jejich oddíl, a který se dá pořídit v rozmezí 500-1000 Kč. K tomu pak už připočtěte jen oddílové příspěvky a jiné nutné poplatky, ty většinou vyjdou na 300-1000 Kč za sezonu.

Mnohem náročnější je to už s časem, protože krocení míče nad nohejbalovou sítí chce jeden až dva tréninky týdně a to v trvání dvou až čtyř hodin. Plus jedno soutěžní utkání týdně a až šest dalších turnajů za sezonu.

„Nohejbal přinese dětem plné uspokojení po celou dobu jejich hráčské kariéry, a proto nebudou pochybovat, že si zvolily dobře. Tenhle sport se dá dělat celoživotně,“ připomíná hlavní klad Martin Maršálek z Českého nohejbalového svazu.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner