​Konečně víkend! Proběhněte se v Kopřivnici nebo vyrazte na kolo do Ústí

Nejdelší dny v roce, teplo a kouzelně modrá obloha. Byl by hřích strávit poslední víkend před letními prázdninami doma. Po celém Česku se koná spousta zajímavých sportovních událostí – stačí si jen vybrat a jít se hýbat.

Mnoho dalších akcí najdete v kalendáři na webu Sport v okolí.

Ve stopách Zátopka

Znáte rodiště jednoho z nejslavnějších českých olympioniků Emila Zátopka? Právě na jeho počest se v sobotu 25. června koná ČEZ Run Tour Kopřivnice. Závody mají podtitul Legenda Emil a hlavní distance činí jeho oblíbených 5 a 10 kilometrů. V areálu kopřivnické Tatry poběží děti, ženy, muži i senioři a dvoučlenné týmy si mohou vyzkoušet novinku – 15kilometrový koloběh.

Pokud rádi běháte delší vzdálenosti, můžete vyzkoušet půlmaraton. V sobotu 25. června jsou na programu dva. Půlmaraton okolo Nového Veselí na Vysočině bude mít už svůj 35. ročník a poběží se na sedmikilometrovém obrátkovém okruhu mezi Újezdem a Novým Veselím. Připravené jsou i závody pro děti a mládež. Jindřichohradecký půlmaraton se letos poběží pošesté, trať je převážně silničního charakteru s převýšením necelých 300 metrů. Závod můžete absolvovat i ve dvoučlenné štafetě.

Hurá na Střížák!

Běžecký závod se v sobotu 25. června uskuteční i v Praze. Mizuno Prague Park Race – Divoká Šárka slibuje trailový zážitek v úchvatném prostředí mezi skalami i po hřbetech s výhledy do údolí. Poběží se na trasách 8 a 14 kilometrů.

Pokud máte radši kola a jízdu v terénu, můžete vyrazit na XC Střížák. V neděli 26. června bude Střížovický vrch v Ústí nad Labem hostit čtvrtý díl seriálu Elimon Ústí MTB CUP. Závodí se v kategoriích od nejmenších dětí až po veterány.

A co takhle brusle?

Na své si přijdou i milovníci inline bruslení. V sobotu a neděli 25. a 26. června můžou jet na Příměstský inline víkend Černý Důl. Je to vlastně taková zkrácená varianta prázdninových příměstských táborů, ideální volba pro váhající děti a rodiče. A jaká bude náplň dvou dnů v Krkonoších? Výuka jízdy na kolečkových bruslích, pilování obratnosti a techniky, přejíždění překážek, bezpečnost i freestyle triky.

Už víte, jak strávíte víkend?

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner