​Mašinka či vítr severák. S výukou bruslení pomohou i klasické pohybové hry

Děti pohyb milují a formou hry je bude opravdu bavit. Začít bruslit se proto rozhodně vyplatí s partou malých kamarádů. Rozhodnout se můžete pro školu bruslení se zkušeným instruktorem, ale spojit síly můžete i vy – rodiče. Máme pro vás pár tipů, jak dětem novou sportovní aktivitu zpříjemnit.

Všechny metodické poučky týkající se výuky bruslení tvrdí, že základem je méně organizace, a naopak více pohybu. K tomu je potřeba pozitivní motivace a rázem se bruslení nezdá jako neřešitelný problém. Zvlášť když ve skupince dětí zařadíte pohybové hry, při kterých se přirozeně vylepšuje technika.

Základem jsou honičky ve vymezeném poli, honící může být jeden nebo dvojice spojená za ruce.

Skvělá je klasická hra na rybičky a rybáře, kdy obě skupiny dětí stojí proti sobě a rybáři se snaží při pohybu vpřed dotykem pochytat co nejvíce rybek.

Trpělivost a načasování

Když umístíte deset metrů od dětí cokoliv, co poslouží jako meta, mohou hrát na lokomotivu s vagónky. Dítě představující lokomotivu připojí při každé obrátce jeden vagónek - a to tak dlouho, dokud není připojené poslední dítě, které se může pro změnu stát lokomotivou, která své vagónky při obrátkách odpojuje.

Vpusťte do skupiny dětí na bruslích dvě z nich, které představují severní a jižní vítr. Zatímco severák dotykem ruky zmrazuje, jižní vítr má schopnost dotykem ruky vše zmrzlé rozmrazit a zachránit.

U bruslařských začátků je důležitá trpělivost a také správné načasování. Obecně se v případě bruslení mluví o čtyřletých dětech, ale poznatky z praxe jsou takové, že vhodná doba na výuku přichází tehdy, kdy se děti o daný sport začnou samy zajímat.

Nadchlo vaše děti bruslení? Najděte jim bruslařský klub ve svém okolí.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner