​Mise: motivace k pohybu. Co přinese Evropský týden sportu?

Evropský týden sportu je tady! Už po osmé se začátek podzimu ponese v duchu sportování. Od 23. do 30. září můžete objevovat nové aktivity, sportovní kluby i přátele a heslo #BeActive se možná stane důležitou součástí vašeho každodenního života. Celoevropská iniciativa probíhá nejen na evropské nebo celostátní úrovni, ale rovněž na regionální a místní. Co všechno vás čeká?

Zahájení proběhne v pátek 23. září v Praze na Vyšehradě. Sportovní aktivity a další doprovodný program pro všechny návštěvníky chystá Český atletický svaz a Národní sportovní agentura od 8 hodin až do odpoledne. Tak si přijďte užít konec pracovního týdne pohybem!

Na zajímavý sportovní program, nábory do sportovních klubů a další doprovodné aktivity se ale můžete těšit po celý týden. Například ve dnech 23. a 24. září otevřou své dveře veřejnosti fitness centra v celé České republice. A co víc, pobočky Form Factory mají připravené mnoho dalších výhod, kterými jsou třeba online tréninky nebo měření InBody zdarma.

Do iniciativy Evropské komise se tradičně zapojuje také Sokol, který si letos vytyčil jako stěžejní téma seznámení návštěvníků po celé republice s používáním tělocvičného nářadí a náčiní. Lekce cvičení a další program si nejvíce užijete ve společnosti rodiny. V některých městech navíc budete mít možnost otestovat svoji fyzičku. Tak to nepropásněte! A pokud toužíte po špetce adrenalinu, přihlaste se na #BeActive Night. Čeká na vás výzva v překonání co nejdelší vzdálenosti.

ZDE najdete kalendář všech akcí, které se konají v rámci Evropského týdne sportu.

Pohyb jako životní styl

V České republice to ale sportem žije již od začátku září, kdy projekt odstartovalo republikové finále Odznaku všestrannosti, které se konalo v rámci projektu Sazka Olympijský víceboj. Pod dohledem zkušených olympioniků poměřily v Brně ve dnech 8. a 9. září své síly stovky žáků základních škol a nižších ročníků šestiletých a osmiletých gymnázií. Pro širokou veřejnost byla připravena #BeActive vesnička, jejímž cílem bylo motivovat ke sportu.

Stejný cíl má rovněž Evropský týden sportu. Snaží se dlouhodobě probouzet v lidech zájem o pohyb a zdravý životní styl a ukázat jim, že sportovat alespoň třicet minut denně je důležité a může to být zábava. Určen je pro všechny bez ohledu na věk, původ nebo fyzickou zdatnost.

Pro ty nejinspirativnější a nejlepší jsou připravená ocenění. Také v roce 2022 proběhne předávání cen #BeActive Awards v kategoriích Education, Workplace, Local Hero a nově rovněž Across Generation. Protože projekty a jednotlivci, kteří se napříč Evropou snaží o propagaci sportu a zdravého životního stylu, si to zaslouží.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner