​Nábory do sportovních oddílů v plném proudu! Najděte ho ve svém okolí

V září se děti vracejí do škol a ty, které ještě nejsou trvale ukotvené ve své oblíbeném sportu, vybírají společně s rodiči aktivitu, která by jim seděla. Nábory probíhají v prvních školních měsících napříč sportovním prostředím. „My během čtyř prvních tréninků sledujeme fyzickou kondici, ale i schopnost udržet kázeň,“ říká Lucie Váňová z atletického oddílu Olymp Praha.

Děti si letos znovu mohou vybrat z celé řady nabídek – ať už jde o tradiční sporty jako fotbal, tenis nebo volejbal, ale třeba i vodní pólo, plochodrážní sport či rugby a zumbu.

Kritéria výběru

Nábory do sportovních oddílů, klubů a kroužků probíhají v celé České republice. Stejně je tomu také v brněnském basketbalovém klubu Žabiny – i když tentokrát situaci komplikuje onemocnění Covid 19. „Letos je to trošku problém, protože nás do školy nepustí. Rozdáváme letáčky, ale teprve se uvidí, jestli se vůbec k rodičům dostanou,“ líčí trenér mládeže Petr Křivánek. „Budeme doufat, že když si někdo vybere basketbal, že si ty Žabiny dohledá.“

Kritérií, podle kterých rodiče nakonec zvolí sportovní oddíl, je víc. „Pro mě je nejdůležitější osobnost trenéra, protože je to člověk, který dítě do velké míry ovlivňuje a dokáže ho nadchnout nebo naopak odradit od sportování,“ vysvětluje máma malého hokejisty a malé volejbalistky Veronika Linková. „Časová dostupnost je pro mě také důležitá a samozřejmě i zájem dítěte. Zároveň ale chci, aby od vybraného sportu neutíkalo po prvním neúspěchu.“

Rodiče vybírají i podle toho, zda je pro ně daný sport finančně únosný. Hledání jim mohou značně usnadnit webové stránky sportvokoli.cz, kde najdou sportovní oddíly v blízkosti svého bydliště na jednom místě. Díky přesnému vyhledávání tu najdou vše, co potřebují.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner