​Nábory do sportovních oddílů začínají! Najděte vhodný sport ve svém okolí

Začátek podzimu každoročně patří náborům do sportovních oddílů. Řada z nich se rodičům a dětem otevírá už nyní a nabízejí tak skvělou příležitost poznat trenéry a prostředí klubu ještě před startem školního roku. Využijte kalendář akcí a databázi klubů na našich stránkách a nenechte si začátek sportovní sezóny uniknout!

Při výběru sportovního klubu rodiče obvykle zvažují celou řadu kritérií, a i přesto se někdy první volba oddílu či sportu zkrátka nepovede. Zdárnému výběru oddílu či sportovního kroužku ale můžete jít naproti včasným seznámením s trenérem, protože právě on dítě značně ovlivňuje, dokáže ho pro daný sport nadchnout, nebo naopak úplně odradit. Vyplatí se proto navštívit náborové akce či tréninky a podle toho se rozhodnout, kde se bude Vašemu dítěti dobře sportovat. Vybrali jsme pro Vás tři zajímavé tipy, všechny náborové akce najdete v našem kalendáři.

Už tento týden můžete vyrazit například k Vrbickému jezeru, kde se koná nábor do ostravského oddílu dračích lodí. Nábor je otevřený pro všechny zájemce straší 13 let, vítáni jsou nejen dospělí ale dokonce i senioři. Potřebovat budete jen sportovní oblečení, které se trochu namočí, pádla a veškeré instrukce dostanete zdejších trenérů.

Bruslařským nadějím z okolí Karlových Varů je určena náborová akce do krasobruslařského klubu v Nejdku, která probíhá na zdejším zimním stadionu. Oddíl usiluje o dlouhodobý zdravý vývoj výkonnostních a vrcholových sportovců, díky čemuž již vychoval řadu úspěšných závodníků. Po předchozí domluvě se můžete přijít podívat na oddílový trénink a třeba i Vaše dítě propadne kráse tohoto sportu.

Pokud se Vy i vaše děti chcete hýbat, ale třeba ne závodit, mohlo by Vás zaujmout aikido. Nové zájemce od 12 let přijímá klub SEKAI DOJO, který trénuje dvakrát týdně na pražském Veleslavíně. Podobně jako řada dalších bojových umění svým svěřencům nepředává pouze fyzické dovednosti, ale přispívá k celkovému rozvoji osobnosti, získání sebedůvěry a zlepšení koncentrace.

S výběrem sportu pomůže Olympijský diplom

Jestli ještě nemáte jasno v tom, jaký sport s dětmi vyzkoušet, nechte si poradit Olympijským diplomem. Díky němu můžete až do konce září zdarma získat analýzu sportovních předpokladů svých dětí. Stačí jít na www.olympijskydiplom.cz, zaregistrovat se a začít plnit disciplíny podle video návodů, které zde najdete. „Chceme, aby si co nejvíce dětí v září našlo své sporty. Analýza jim napoví, pro které mají předpoklady,“ říká Šárka Kašpárková, ambasadorka školního projektu Sazka Olympijský víceboj, pod který Olympijský diplom patří.

„Děti by si měly vyzkoušet co nejvíce sportů, aby našly ty, které je budou bavit. Obvykle dětem doporučujeme sporty ve spolupráci se školami, letos se mohou zapojit i s rodiči,“ dodává bronzová olympijská medailistka. Zpřístupnění analýzy Olympijského diplomu, navíc ve spojení se soutěží pro rodiče o Toyotu C-HR na rok, je jednou z aktivit realizovaných v rámci iniciativy Evropské komise s názvem Evropský týden sportu, který se koná na konci září.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner