​Objevte Brdy a pokořte na kole samotný Tok

Přesně na Nový rok 2016 se zakázaný prostor vojenského újezdu Brdy proměnil v chráněnou krajinnou oblast Brdy. Znamenalo to především konec partyzánských akcí dobrodružství milujících turistů i cykloturistů a legalizaci jejich výletů na kole. Kam se tedy v Brdech vydat?

Oficiální otevření chráněné krajinné oblasti Brdy cyklistům přineslo celou řadu nových možností kam se vydat na kole. Co třeba výlet ze Spáleného Poříčí k Padrťským rybníkům? Nebo tradiční brdská hřebenovka z Černolic do Kytína? Své kouzlo mají i trasy v okolí Dobříše vedoucí na Knížecí studánky. Nebo snad cesta z Jinců přes Hořovice až do Rokycan?

Co tip, to nádherný zážitek. Brdy jsou tak rozlehlé, že každý výlet bude mít úplně jinou atmosféru a zase a znovu si budete prohlížet Brdy novou optikou.

Proč se ale rovnou nevydat na ten nejvyšší brdský vrchol? Vydejte se přímo z Příbrami až na Tok. Jde sice jen o 24 kilometrů, ale zato těch nastoupaných metrů bude tolik, že budete mít pocit, jako kdybyste zdolali Alpy. Už proto se tahle cesta nedoporučuje úplně malým dětem, ty starší, které už mají na kole něco najezděno, by ji však měly zvládnout. Za odměnu si prohlédnou Pilskou nádrž a brdské podhůří, které se postupně změní v hustý les s tajemnou atmosférou. Přesný itinerář cesty je zde, takže teď už chybí jen odhodlání a vůle pokořit samotný Tok! Až se postavíte s kolem vedle kamenné mohyly, budete v nadmořské výšce 865 metrů nad mořem, nic vyššího ve Středních Čechách nenajdete.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner