​Oslavte Olympijský den pohybem a získejte virtuální medaili

Letošní ročník největší běžecké akce T-Mobile Olympijského běhu se kvůli světové pandemii přesunul na 16. září. Ani původního červnového termínu se však Český olympijský výbor nechtěl vzdát a nabízí možnost oslavit Olympijský den. Každý běžec má od 17. do 23. června možnost odměnit se za svůj individuální závod virtuální medailí a přispět tak na Českou olympijskou nadaci.

Virtuální medaili lze pořídit za minimální částku 50 Kč, která v celé své výši putuje na konto České olympijské nadace. Ta se už osmým rokem stará o financování sportovních kroužků a potřeb dětí, jejichž rodinám na sport nezbývají peníze.

K sedmidenní výzvě se připojí také ambasadoři letošního T-Mobile Olympijského běhu - biatlonista Michal Krčmář a tenistka Andrea Sestini Hlaváčková, kteří jsou zároveň patrony olympijské nadace. “K téhle výzvě se připojím moc rád. Běh máme i v rámci přípravy a medailí není nikdy dost. A když díky tomu můžu ještě podpořit sportování dětí, tak do toho jdu vždycky,” řekl stříbrný medailista z Pchjončchangu Michal Krčmář.

Zapojit se mohou jak přihlášení běžci, tak kdokoliv další, kdo chce oslavit Olympijský den pohybem a skrze virtuální medaili podpořit sportování dětí. Více informací najdete ZDE.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner