​​Pět motivačních cyklistických filmů. Který je váš nejoblíbenější?

Máte rádi sportovní filmy? A zvláště ty cyklistické? Kdy jindy se na ně podívat než právě v těchto časech. Vybrali jsme pět filmů, které stojí za shlédnutí.

Bicycle Dreams (2009)

Těžko byste hledali náročnější cyklistický závod než The Race Across America. Dokumentární film Bicycle Dreams reflektuje obrovské vypětí závodníků, kteří musí zdolat 3000 mil během pouhých deseti dní.

Vítězové (American Flyers, 1985)

Vítězové jsou cyklistická filmová klasika. Snímek je zasazen do pohoří Rocky Mountains, kde se koná strhující a neuvěřitelně náročný třídenní závod. Připravují se na něj Marcus a David, dva bratři, a právě bratrská rivalita je pro ně tou největší motivací. Nezlomná vůle překonat sama sebe a jít za vítězstvím v kombinaci s výbornou doprovodnou hudbou jsou tím, co dělá z filmu klasiku.

Rad (1986)

Další ze starších, ale nezapomenutelných filmů Rad vypráví příběh Cru Jonese, mladého BMX závodníka. Cru dostane životní šanci zúčastnit se prestižního závodu Helltrack. Jak ale může nezkušený jezdec čelit nejlepším možným soupeřům, hlavně Bartu Taylorovi, a dosáhnout vítězství? Potřebuje k tomu nejen dřinu, ale také pomoc přátel a lásku Christian. Rad, to jsou pravá osmdesátá léta se vším všudy.

Chasing Legends (2010)

Chasing Legends je film, ve kterém se podařilo autenticky zachytit neuvěřitelnou atmosféru cyklistického svátku Tour de France. Co vás na obrazovce čeká? Skutečné příběhy legend tohoto sportu, vášně, emoce, upřímné rozhovory, to vše ve vynikajícím zpracování. Film si zamiluje každý fanoušek cyklistiky.

Létající Skot (The Flying Scotsman, 2006)

Létající Skot vychází ze skutečné události. Bravurně zachycuje příběh člověka, který musí na cestě za vytouženým snem překročit limity a především sám sebe. Skotský cyklista Graeme Obree dokázal v roce 1993 překonat světový rekord v hodinovce, za hodinu zajel 51,596 km. A to jako amatér na vlastnoručně sestaveném kole ze železného šrotu!

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner