​Plavání jako ideální kompenzace i základ pro ostatní sporty

O zdravotních přínosech plavání nepochybuje snad vůbec nikdo, patří dokonce mezi jeden z nejzdravějších sportů vůbec. Při plavání totiž nejsou nepřirozeně zatěžovány klouby, naopak se při něm zlepšuje práce s dechem a celková stabilita těla od zad až po nohy. Je proto vhodné s ním začínat co nejdříve.

Téměř v každém bazénu jsou pořádány kurzy pro matky s kojenci. Děti ve školkách a základních školách absolvují plavecké kurzy. Je ale nutné si uvědomit, že veškeré sportování v útlém věku by se nemělo přehánět. Je nutné vést přípravu k výkonnostnímu plavání s ohledem na jednotlivce. Výkonnostní plavání s přípravou na závody je vždy nutné konzultovat s odborníky v plaveckých klubech, kteří dbají na komplexní přípravu budoucího sportovce, plavce.

Jde to levně

Po technické stránce je plavání jeden z nejnáročnějších sportů. Správnému technickému provedení jednotlivých způsobů se přisuzuje až 50% vlivu na rychlost plavce. Fyzická zdatnost tedy tvoří pouhou polovinu případného úspěchu.

Vybavení plavců neskrývá žádné záludnosti. Každý plavec musí mít vlastní plavky, plaveckou čepici, plavecké brýle, sadu ručníků a pantofle. Klub dále zpravidla poskytuje tréninkové pomůcky jako jsou různé nadnášející pásy, ploutve a další.

V České republice je velké množství plaveckých klubů a to i v menších městech. Najdete je ZDE.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner