​Praha se letos stane Mekkou florbalu

Prosincové mistrovství světa ve florbale je sice zdánlivě daleko, ale vaše děti mohou s tímto sportem začít prakticky hned. Motivací mohou být nejen vstupenky na šampionát, ale i atmosféra, která se může vyrovnat hokejovému mistrovství světa.

Zdroj: Pixabay

Největší sportovní stánek v republice – pražská O2 Aréna a aréna Podvinný mlýn se pomalu chystají na nájezd florbalových fanoušků z celého světa. V prosinci se v Praze uskuteční největší akce tohoto sportu – mistrovství světa. Vstupenky jsou stále k dispozici a to v cenové relaci od 100 do 2190 korun, jejich zásoby se však už teď rychle tenčí.

Třiatřicet reprezentací z celého světa se přihlásilo ke kvalifikaci a ty budou bojovat o patnáct účastnických míst. Celkem pět světových stadionů na své půdě přichystá kvalifikační utkání, přičemž nejblíže to budeme mít do slovenské Nitry. Kromě zmíněné Nitry a dalších míst se kvalifikační utkání uspořádají například i v jihokorejském Jeju.

Česká republika má jako pořadatelská země účast na mistrovství jistou a nemusí se tedy kvalifikace, která se odehrává od 22.ledna do 4. února účastnit.

Česko se florbalovou Mekkou stane již potřetí a můžeme se těšit na velkou fanouškovskou podporu. Sami jsme zvědaví, zda florbalová horečka bude dosahovat velikosti té hokejové. Tradiční srpnový turnaj Czech Open se těší pravidelně velkému zájmu a tak je v očekávání obrovská vlna fanoušků i pro nadcházející světový turnaj.

Pražský šampionát je také ideální příležitostí přivést vaše potomky k tomuto dynamickému a rozšířenému sportu. K hraní florbalu je potřeba pouze sportovní úbor a „florbalka“, sport to tedy není příliš finančně náročný. Těší se tak velké oblibě, stejně jako třeba fotbal. V našich končinách působí několik desítek týmů s otevřenými nábory.

Například klub Florbal Chodov založený v roce 1991 do svých řad přijme chlapce i dívky ročníků narození 1999 až 2009. Dětská odnož klubu Fat pipe florbal Chodov disponuje zkušenými trenéry, kteří vašemu dítěti poskytnou profesionální přístup. V případě zájmu o hraní v chodovském týmu stačí dorazit na jeden z jejich tréninků, termíny najdete na klubovém webu.

Dalším klubem s celoročním náborem je třeba Florbal Ústí, sídlící v Ústí nad Labem. Více jak dvacetileté působení zajistilo mnoho úspěchů – můžeme vypíchnout 3. místo na uplynulém Czech Open v kategorii PRO. Náboru se mohou zúčastnit holky i kluci ve věku 6 až 15 let, i když „florbalku“ nikdy nedrželi v ruce. Kontakty na trenéry a další užitečné informace jsou k dispozici zde.

Mistrovství světa se pro vaše děti může stát jakousi motivací či milníkem v potenciální kariéře malého sportovce. Odměnou mohou být kromě tréninků a nabité fyzičky i vstupenky na mistrovství, kde budou k vidění ikony světového florbalu.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner