​​S úsměvem a bez konfliktů. Rady pro hokejové rodiče

Patříte mezi hokejové mámy a táty? Postáváte prokřehle za mantinelem při tréníncích a kočujete republikou při turnajích malých hokejistů? Oblíbená stránka imahockeydad.com vám dá hned několik rad, jak tuhle životní roli zvládnout ve zdraví a psychické pohodě.

Obrňte se!

Šance, že zrovna váš syn bude jednou hrát NHL je nevyčíslitelně nízká. A i kdyby byl jedním z těch talentů, kteří mají šanci to někam dotáhnout a prožít závratnou hokejovou kariéru, je chyba se k tomu upnout. Nenuťte děti, aby uskutečňovaly vaše životní sny. Prostě jim předejte lásku pro hru, to stačí. Jestliže se to nepovede a hokej berou jako nutnost, ať jdou raději dělat něco smysluplnějšího.

Bavte se!

Když už jste na hokejovém stadionu, užívejte si to! A užívejte si to tak, aby to vaše děti viděly. Odložte smartphony, důležité telefonáty i smsky počkají. Na stadionu jste kvůli tomu, abyste děti podpořili. Povzbuzujte, skandujte a hlavně se u toho usmívejte. Oceníte tak snahu malých hráčů, kteří nechávají na ledě všechno.

Nechte trénovat trenéra!

Nemusíte souhlasit se vším, co trenér dětem řekne, ale pokud budete vyvolávat konfliktní situace, ubližujete jenom těm prckům. Dejte trenérům šanci, vždyť se věnují vašim dětem a obvykle mají mnohem bohatší zkušenosti a patřičné vzdělání.

Dejte dětem prostor!

Hokej je sezonní sport. Proto dětem dopřejte další aktivity a jiné sporty. Ano, mohou strávit celé léto na hokejových kempech, ale nebude jim to brát chuť a energii? Neublíží jim to v dlouhodobém horizontu? Už Bobby Orr přece tvrdil, že hokej není sport na dvanáct měsíců v roce.

Hrajte si!

Když je příležitost, popadněte i vy hokejku a hrajte s dětmi. Umocníte tak pocit, že hokej je zábava. Nemusí to být nutně s pukem, stačí na zahradě s tenisákem. Ale hrajte si! Vychutnejte si tuhle životní epizodu. Děti to ocení.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner