​​Sport v Praze. Dostatek možností pro každého

Praha – hlavní město tuzemského sportu. Nikde jinde v Česku nemáte tolik příležitostí ke sportování jako právě v české metropoli.

Zdroj: Pixabay

Podle poslední statistiky Magistrátu hlavního města Prahy objevíte na jejím území 712 sportovišť. Z toho je 55 koupališť a venkovních bazénů a 33 krytých plaveckých bazénů, mezi které se počítají i hotelové a fitness bazény. V Praze je 53 sportovních hal, 12 zimních stadionů a k tomu všemu 255 venkovních hřišť a 304 tělocvičen.

Tohle všechno znamená jediné. Cesta ke sportu je v Praze přímočará. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv sportovní odvětví, v Praze dostanete možnost se mu věnovat. Tomu samozřejmě odpovídá i počet sportovních klubů a organizací, těch je zaregistrováno v databázi Sportu v okolí téměř 2000.

Top sporty, top kluby

Je libo fotbal, tenis, volejbal, atletiku nebo snad hokej? Přesně takhle totiž vypadá pět top pozic aktuálního žebříčku popularity sportů v Česku podle velikosti členské základny. V každém odvětví najdete v Praze kluby na té nejvyšší domácí úrovni. A to se týká i dalších sportů, které tuhle vedoucí pětici v oficiální statistice České unie sportu pronásledují.

Databáze Sportu v okolí ukáže v Praze na 202 fotbalových oddílů, 226 tenisových, 42 těch, které se věnují volejbalu a beachvolejbalu, 45 atletických a 13 hokejových klubů.


Světové akce

Za zmínku stojí i fotbalové stadiony na Letné, kde hraje Sparta, a v Edenu, kde sídlí konkurenční Slavia, které patří k těm nejmodernějším. V Praze je víceúčelová O2 Arena, ve které se předvedli borci z NHL při zápasech Tampy s Rangers v roce 2008 a Bostonu s Phoenixem o dva roky později, konalo se tu hokejové mistrovství světa v roce 2004, které drželo až do sezony 2014 rekord v návštěvnosti, hrálo se tu finále KHL, hala hostila finále jak Fed Cupu, tak Davis Cupu a odehrála se tu i premiéra Laver Cupu. K tomu florbalové mistrovství světa, atletické halové mistrovství Evropy a evropské šampionáty ve volejbalu i basketbalu.

Kultovní jsou stadiony Juliska a Ďolíček, sídla fotbalové Dukly a Bohemians, historicky významnými stavbami pak Velký strahovský stadion, který byl ve své době vůbec největším sportovním stadionem na světě, lední stadion na Štvanici nebo Sportovní hala v Holešovicích. Mezi populární sportoviště ale patří třeba i kanál na vodní slalom vybudovaný v Troji.

Kam v létě v Praze za sportem?

Možnostem výběru sportu i fanouškovského komfortu odpovídá i organizace akcí. Jenom během léta jich kalendář Sportu v okolí nabízí více než 70! Mezi naše tipy tak patří třeba Prague City Triathlon, kdy se 14. července bude konat moderní závod přímo v unikátních kulisách historického centra Prahy. Jen o týden později se pojede populární MTB závod Praha-Karlštejn. Ve dnech 24. a 27. července si můžete zaběhnout Zlatou pětku, Zlatý maraton a Zlatou desítku Emila Zátopka.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner