​Srpen je nabitý sportem! Proběhněte barvami nebo zkuste virtuální závod v triatlonu

Další slunečný víkend je na obzoru, a to znamená jediné – ideální příležitost vyrazit s rodinou za sportem. Možností je spousta, inspirovat se můžete několika tipy, které jsme pro vás vybrali.

Mnoho dalších akcí najdete v kalendáři na webu Sport v okolí.

Běh ve víru barev

Spoustu zábavy pro celou rodinu nabízí sobotní běh Barvám neutečeš v Pardubicích. Na 5 km dlouhé trati čeká na účastníky celkem 5 barevných zón, kde vás organizátoři zasypou barvami i nadšením. Nejedná se o závod, ale o běh pro každého, který můžete klidně nahradit i chůzí. Záměr je jasný, užít si společně spoustu zábavy a pohybu na čerstvém vzduchu.

Příznivci pěší turistiky mohou vyrazit Nahoru na horu Klínovec. Nenáročná 8 km dlouhá trasa (4 km nahoru a 4 km dolu) vhodná i pro rodiny s dětmi vede z Božího Daru na Klínovec, nejvyšší horu Krušných hor, a zase zpět. Kromě radosti z pohybu se můžete těšit i na krásy okolní přírody, které si užijete jak při cestě, tak především ze zdejší rozhledny.

Cyklistika pro každého

Celý víkend bude v Novém Městě na Moravě věnován cyklistice. V sobotu se v rámci Nova Vysočina Arena Tour na trať vypraví rodiny s dětmi a junioři, ostřílení závodníci vyrazí na start v neděli, kdy je možné volit hned ze tří variant tras. Fanoušci cyklistiky jistě ocení jedinečnou příležitost si v rámci závodu projet i část trasy, kde se jezdí světový pohár.

Již tradiční Czech Downhill Top On Trail Cup nabídne adrenalinový zážitek všem jezdcům i fanouškům, kteří se o víkendu sejdou na Ještědu. Závod ve sjezdu se uskuteční ve třech kolech – 2 měřených jízdách, semifinále a finále. Pokud si netroufáte postavit se na start, určitě dorazte alespoň jako diváci, bude to stát za to.

Virtuálně proti celé republice

Nemůžete se dostavit na žádný z konkrétních závodů? Udělejte si je sami! V rámci 3. ročníku Letních Virtuálních her můžete závodit hned v pěti disciplínách – běhu, chůzi, cyklistice, plavání a triatlonu. Registrace i účast jsou zdarma, vaším úkolem je si jen vybrat sportovní disciplínu a následně zaslat důkaz o jejím splnění.

Tak už víte, jak strávíte víkend?

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner