​Světové hry a medaile. Vyberte si sport, ve kterém budete úspěšní

Víte, co jsou to Světové hry? Jde o mezinárodní akci, na které se představují neolympijské sporty a disciplíny. A Češi byli na právě ukončených Světových hrách ve Vratislavi mimořádně úspěšní! Co si takhle české medailové sporty vyzkoušet?

Češi vybojovali ve Vratislavi osm medailí a v posledních dvaceti letech pro ně nebyly Světové hry úspěšnější. Na Světových hrách se dostává na sporty, které teprve pokukují po své olympijské budoucnosti, při premiéře v roce 1981 šlo o 18 sportovních disciplín, letos v červenci už o 27 sportů, když z tohoto pohledu byly nejúspěšnější Světové hry v roce 2005 v německém Duisburgu, které představily dokonce 34 sportů.

In-line hokej, vodní lyžování a kickbox. To byly letošní zlaté disciplíny - může za to tým in-line hokejistů a pak Adam Sedlmajer, který uspěl ve slalomu a kickboxerka Sandra Mašková.

I na Sportu v okolí najdete kluby, ve kterých si můžete úspěšné disciplíny vyzkoušet. Najdete tu Water Ski Club Neratovice (právě v něm můžete potkat Adama Sedlmajera) a rokycanský Water Sports Club. Najdete tu i tři kluby kickboxu a všechny tři přijímají nové členy - jablonecký Iron Fighters Kickboxing, pražský Kosagym a SK Kick Wolf Team z Karviné.

A ti další medailisté?

Jakub Jarolím byl stříbrný a bronzový v ploutvovém plavání, kterému se věnuje třeba plavecká škola Modrá hvězda.

Bronz má orientační běžec Vojtěch Král. Na Sportu v okolí najdete dokonce 130 klubů, které se orientačním sportům věnují. Mezi nimi i OK Dobříš.

Třetí místa vybojovali i terénní lukostřelkyně Martina Macková a thajský boxer Jakub Klauda.

Také jejich sportovní odvětví najdete na Sportu v okolí. Začněte i vy. Cesta na Světové hry začíná rozhodnutím a výběrem toho správného klubu.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner