​Siniaková začínala v pěti letech, teď sbírá tituly! Tipy, jak začít s dětmi

S tenisem začínala v pěti letech, k tomu však zvládala i jiné sporty. „Byli jsme sportovní rodina, taky jsem plavala, hodně jsme jezdili lyžovat, i na kolo,“ líčí dvaadvacetiletá tenistka Kateřina Siniaková své první sportovní krůčky. „Ve dvanácti jsem se pak rozhodla, že bych chtěla hrát tenis profesionálně.“ A dobře udělala! Vždyť ve Wimbledonu se svou parťačkou ze čtyřhry Barborou Krejčíkovou ovládla už druhý grandslam sezony. Taky tenisem žijete? A rádi byste své dítko u bílého sportu viděli?

Zdroj: Getty Images

Pokud zatím tápete, jaké možnosti zahrát si soutěžní tenis mají malé děti, zkuste s nimi minitenis a babytenis.

Tenis je podle některých odborníků především strategická hra. Zmáknuté údery jsou základ, ale až pohyb na dvorci, kterým můžete vyšachovat svého soupeře, je ta pravá nadstavba. Právě proto je tu minitenis a babytenis – díky nim si mohou zahrát i děti mladší deseti let.

V obou podobách především pomáhají překonat zdlouhavé a nudné období, kdy si začátečníci teprve zvykají na nové pohyby, které nejsou úplně spontánní a přece jen potřebují dlouhou dobu drilovat.

Minitenis je určen pro hráče ve věku šesti až sedmi let, hraje se na zmenšeném kurtu, zkrácená je i raketa a používá se speciální měkký míč, který eliminuje odskok. To aby míček neustále nepřeskakoval malé caparty, a ti ho dokázali držet déle ve hře. Hraje se na jeden set, v případě stavu 6:6 následuje tie-break.

Babytenis si zahrají děti ve věku osmi až devíti let a jde o návaznost na minitenis a zároveň předstupeň tenisu jako takového. Znovu platí, že jsou upravené rozměry kurtu i tenisové rakety a že míčky neumožňují nechytatelné údery, které by v tomto věku jen kazily radost ze hry.

Obě varianty slouží k osvojení si správné techniky úderů, ale především k nácviku herních situací a přinášejí první pocity vítězství.

Hledáte vhodný tenisový klub? Zapátrejte TADY.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner