​Tiki-Taka. Aneb jak nepůjčit soupeři míč

Co je Tiki-Taka? A dokáže fotbalový styl založený na krátkých přihrávkách uspět na blížícím se EURU? To se teprve ukaže, ale v mládežnických akademiích se stále drží. Je totiž hravý.

Krátké přihrávky, neustálý pohyb, držení míče. To je Tiki-Taka. Fotbal, se kterým dokázala uspět Barcelona, styl, který udělal ze Španělů krále i na reprezentační úrovni a který se kouč Pep Guardiola rozhodl naučit i atletické Němce v Bayernu Mnichov. A také styl, který postupem času začal nudit a byl pro dobře připravené soupeře předvídatelný.

Ale to neznamená, že by Tiki-Taka mizela z fotbalových trávníků. Stále se úspěšně drží v uznávaných mládežnických akademií, přináší totiž hned několik benefitů – hravost s míčem na kopačkách je přesně to, co se po malých hráčích vyžaduje, je to prostě zábava.

A jak může takový trénink zaměřený na nácvik držení míče vypadat? Podívejte se sami.

Oblíbeným cvičením je pak Tiki-Taka ve čtverci, které se dá použít jako rozehřívací aktivita. Jeho cílem je naučit hráče kombinovat na malém prostoru, pomocí krátkých přihrávek a za neustálého pohybu všech, kteří jsou zapojeni do kombinace. Trénuje se tak hra na jeden dotek, předvídavost a také týmové pojetí fotbalu.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner