​Trenérem i vlajkonošem na domácí olympiádě. Volejbalista Zapletal sází na kamarádství

Není typem přísného trenéra. „Děti musí sport bavit,“ zdůrazňuje Petr Zapletal, který oblékal dres české volejbalové reprezentace celých 11 let. Nyní se vítěz Evropské ligy věnuje výchově mladých talentů ve Volejbalové akademii v Olomouci. A právě Olomoucký kraj ho oslovil, aby na nedávné Olympiádě dětí a mládeže vedl domácí výpravu během slavnostního zahájení.

Zdroj: www.olympijskytym.cz

Bývalý reprezentant věří, že Olympiáda dětí a mládeže pomůže mladým nadějím s dalším rozvojem. „Je to pro ně motivace do budoucna. Všechny děti, které se sem dostanou, chtějí vrcholově sportovat. Potkávají se na sportovištích a na soutěžích a nyní jsou ubytováni na stejných kolejích nebo jsou kousek od sebe. Poznají spoustu nových kamarádů. Všechny týmy se navzájem povzbuzují a děti se mezi sebou baví. Buďme za to rádi, že se něco takového udělalo. Já si to teď užívám jako trenér, je to úžasné.“

I přes snahu o nejlepší výsledky však stále mladí sportovci nesmí zapomínat na to nejdůležitější. „Ať je sport baví. Ať si nenechají sport otrávit trenéry, kteří to dělají jen pro výsledek. Je strašně důležité, aby to mladé sportovce bavilo, a co se stane v těch sedmnácti, osmnácti letech, jakým směrem půjdou, to je samozřejmě na nich. Ale do té doby, ať je ten sport pouze rozvíjí a baví a ať hledají nové kamarády.“

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner