​Volejbal představuje celoroční zábavu

​Volejbal je atraktivní sport, který je velice oblíbený jak ve světě, tak u nás. Pochází z USA a jeho název je odvozen od anglického slova „volley“ – tedy přímé odehrání míče hráčem bez dotyku země. První zmínky o volejbalu jsou přitom datovány už na přelom 18. a 19. století.

Volejbal je bezkontaktní halový sport, při kterém proti sobě stojí dva šestičlenné týmy. Hráči jsou na vlastní polovině rozděleni na tři v přední a tři v zadní části plochy. Hřiště obdélníkového tvaru je rozděleno sítí na dvě poloviny. Cílem je odehrát míč na soupeřovu půlku tak, aby jej nebyli schopni odehrát zpět a dopadl na zem. Případný dopad na zem musí být v čarami vyznačené ploše hřiště, v opačném případě by se jednalo o „out“.

Hráči v poli mají podle svého postavení rozdělené role. Zpravidla první hráč míč zpracuje (obrana), druhý hráč nahraje na odpal třetímu hráči (útok). Hráči se nesmí dvakrát po sobě dotknout míče. Při útoku bránící tým využívá tzv. bloků – hráčů u sítě, kteří výskokem s nataženýma rukama blokují míč Ti se však nesmí sítě dotknout. Při hře jsou využívány různé strategie nebo blafy, kdy například jeden z hráčů předstírá útok, přičemž útočí jiný z nich.

Volejbal je krásný týmový sport, který hrají jak chlapci, tak děvčata. Volejbal je vhodný i pro děti od útlého věku.

Volejbalový klub SK Prosek v Praze má v tuto chvíli otevřený nábor pro chlapce ve věku 8 až 13 let. V tomto týmu má nábor na starosti pan trenér Pastrňák, na kterého naleznete kontakt na webových stránkách klubu. Děvčata mají možnost hrát ve Sportovním klubu Kometa Praha, jenž s Proseckým klubem úzce spolupracuje.

Na Moravě nabírá členy do většiny věkových tříd klub Sokol Brno. Ten kromě klasického šestkového volejbalu nabízí i trénink toho plážového. Hlavní náborové dny jsou sice za námi, nicméně nábor nových členů probíhá i mimo tyto dny.

Stálý nábor dětí a mládeže ve věku 8 až 15 let má i ústecký klub SK Volejbal Ústí nad Labem, jejichž tréninky probíhají na základní škole Rabasova. V současné době devátý klub české ligy má bohatou historii sahající až na počátek 19. století a pravidelně dosahují předních umístění jak v 1. lize, tak extralize.

Najděte si nejbližší volejbalový klub na mapě Sportu v okolí.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner