​Vyběhnete na Lysou Horu? O víkendu můžete zkusit i triatlon

Skvělá zpráva v polovině prázdnin: ani poslední červencové dny nebudou chudé na sportovní akce ve vašem okolí. Chcete si jít zaběhat, ochutnat triatlon nebo si zazávodit na kole? Račte, menu je bohaté. Stačí si jen vybrat to, co vám bude nejvíc vyhovovat.

Mnoho dalších akcí najdete v kalendáři na webu Sport v okolí.

Desítka k jeskyni

Znáte Chýnov, malebné městečko kousek od Tábora? Pokud ne, máte ideální možnost to napravit. V sobotu 30. července se tam poběží Chýnovská desítka. Je to nový závod v okolí města a trasa povede k místní dominantě, Chýnovským jeskyním. Zabaví se i děti, běhy pro ně budou připravené v areálu koupaliště.

Když jsme u populárních běhů na deset kilometrů, v sobotu 30. července vás může zlákat i Borovská desítka. Závod se uskuteční v Havlíčkově Borové, což je městys na Vysočině a rodiště Karla Havlíčka Borovského. Poběží se po lesních nebo asfaltových cestách se startem na náměstí a cílem na fotbalovém hřišti. Nudit se nebudou ani děti.

Není půlmaraton jako půlmaraton

Pokud jste zdatnější běžci, můžete zkusit půlmaraton. V sobotu 30. července se na Litoměřicku uskuteční Miřejovický půlmaraton po rychlé a rovinaté trati s převahou asfaltu a tentýž den je na programu i Trailový půlmaraton Vranov. Nedaleko Brna se poběží na trati s převýšením 739 metrů po terénních a lesních cestách.

A co takhle Běh na Lysou horu? Závod konaný v sobotu 30. července je mistrovstvím Moravy a Slezska v běhu do vrchu a startuje se v Krásné – Nižní Mohelnici. A ještě důležitá čísla: trať je dlouhá 8,3 kilometru a převýšení činí 702 metrů. Za překonání traťového rekordu 35:23 je vypsaná finanční odměna.

Hurá do sedla!

Na své si přijdou i milovníci horských kol. V sobotu 30. července bude Hlinsko hostit akci Hlinecký hřebec MTB, v jeden den se na téměř stejné trati pojedou dva nezávislé závody. Pořádně živo bude i v Sádku u Poličky, kde se rovněž poslední červencovou sobotu uskuteční MTB Sádecká pila. Organizátoři slibují výživná stoupání, rychlé sjezdy a pěknou přírodu.

A pokud rádi kombinujete víc disciplín najednou, v neděli 31. července nemůžete vynechat Hradecký terénní triatlon. Závod v Hradci Králové a blízkém okolí je určený pro profesionály i amatéry, odpovídá tomu délka jednotlivých tratí.

Hezký víkend se sportem!

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner