​Vyzkoušejte lezení! Dodá vám sebedůvěru

Pevný úchop, svaly celého těla a ocelové nervy. Sportovní lezení prověří vaši odolnost po fyzické i psychické stránce, ale také dodá sebedůvěru a radost z překonání případného strachu. Vyzkoušejte proto lezení ať už na skalách nebo umělých stěnách a získejte spolu s dětmi potřebnou sebedůvěru.

Lezení má mnoho podob a vyzkoušet si ho proto můžete v různých prostředích. Ve městě nebo při nepřízni počasí se můžete uchýlit na umělé lezecké stěny. Ty obvykle nabízejí širokou škálu barevně odlišených stezek, které jsou hodnoceny na základě obtížnosti. Úroveň obtížnosti naleznete uvedenou na začátku stezky a můžete si proto snadno vybrat cestu odpovídající vaší pokročilosti. Pokud s lezením teprve začínáte, není se čeho bát. V lezeckých centrech vám ochotně poradí a zpravidla i zapůjčí potřebné vybavení, tedy sedák, lano a lezecké boty.

Kromě klasických lezeckých stěn můžete v lezeckých centrech objevit také dráhu pro stále populárnější bouldering. Ačkoli se jedná o lezení v podstatně nižší výšce a bez jištění (pod stěnou jsou žíněnky pro seskok či pád ze stěny), nejedná se o disciplínu méně náročnou. Začátečníci a lezci se strachem z výšek se na ní ale mohou naučit základní techniku lezení a dodat si odvahu pro větší výšky.

V kontaktu s přírodou

Blížící se letní měsíce přímo nahrávají lezení v přírodě, které na rozdíl od vnitřních stěn zpravidla nabízí i krásný výhled do okolí. Styl lezení i potřebné vybavení se liší podle podkladu, který se chystáte zdolávat, vždy budete potřebovat sedák, karabiny, lana a případně i přilbu. Ohledně dalšího vybavení se pak neváhejte poradit ve specializovaných prodejnách nebo lezeckých klubech.

Pro děti jsou v začátcích ideální lezecké kroužky, do nichž je můžete přihlásit už v raném věku (přibližně kolem 4 až 5 let). Lezení představuje skvělou průpravu pro jakýkoli sport, jelikož posiluje celé tělo a zároveň učí děti zručnosti při vázaní lan a vzájemném jištění. Lezecké skupiny a kroužky se ovšem neotvírají pouze pro děti ale i pro dospělé, takže neváhejte najít lezecký klub i pro sebe a naučte se správným základům pod dohledem profesionálů. Vybírat můžete z desítek klubů po celé České republice zde.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner