​​Zapojte do výuky bruslení pohybové hry. Dětem pomohou

Může to být ještě jednodušší? Stačí více si hrát a více chválit. Přesně taková je metodika výuky bruslení u malých dětí. Které pohybové hry s tím pomohou?

Letošní zima je přímo fantazie. Teploty se drží pod bodem mrazu, takže nejsme odkázaní jen na zimní stadiony a volné hodiny bruslení pro rodiče s dětmi. Využijte zamrzlých řek i rybníků, led sice nebude tak dokonalý, ale to dětem vadit nebude.

Všechny metodické poučky týkající se výuky bruslení tvrdí, že základem je méně organizace a naopak více pohybu. K tomu je potřeba pozitivní motivace ve formě pochvaly a rázem se bruslení nezdá jako neřešitelný problém. Zvlášť když ve skupince dětí zařadíte pohybové hry, při kterých se přirozeně vylepšuje technika.

Základem jsou honičky ve vymezeném poli, honící může být jeden nebo dvojice spojená za ruce.

Skvělá je klasická hra na rybičky a rybáře, kdy obě skupiny dětí stojí proti sobě a rybáři se snaží při pohybu vpřed dotykem pochytat co nejvíce rybek.

Když umístíte deset metrů od dětí cokoliv, co poslouží jako meta, mohou hrát na lokomotivu s vagónky. Dítě představující lokomotivu připojí při každé obrátce jeden vagónek. A to tak dlouho, dokud není připojené poslední dítě, které se může pro změnu stát lokomotivou, která své vagónky při obrátkách odpojuje.

Vpusťte do skupiny dětí na bruslích dvě z nich, které představují severní a jižní vítr. Zatímco severák dotykem ruky zmrazuje, jižní vítr má schopnost dotykem ruky vše zmrzlé rozmrazit a zachránit.

Naučte děti bruslit. A udělejte to správně

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner