​Do víru atletiky s olomouckými přípravkami

Atletické přípravky v Olomouci se zaměřují na pohybovou přípravu dětí od čtyř let. Spolek byl založen za účelem výchovy dětí ke zdravému a aktivnímu životnímu stylu.

Zdroj: Atletické přípravky Olomouc

Podstatou Atletických přípravek je pozitivní přístup ke sportu jako takovému, aby děti měly z pohybu radost. Příprava je složena speciálně tak, aby u svěřenců nedocházelo k jednostrannému zatížení. Všeobecná příprava obsahuje mimo pravidelného strečinku a běžecké abecedy také základní sportovní dovednosti jako je hod, skok a běh. Samozřejmostí je i gymnastika.

Tréninky probíhají jednou až dvakrát v týdnu v délce šedesáti minut. Platba za školní rok začíná na dvou tisících, v případě tréninků v rámci smluvních školek pak šestnáct set. V rámci atletické přípravky je několik skupin, trénujících napříč celou Olomoucí.

Nejenom členové klubu se mohou přihlásit na Příměstské soustředění. Soustředění určené pro děti ročníku 2011 až 2013 se uskuteční v okolí Olomouce v délce pěti dní. Starší děti pak mohou absolvovat Letní soustředění s kapacitou šedesát dětí. I tohoto soustředění se mohou zúčastnit nečlenové přípravky.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner