​Na kole od pěti let v brněnské TJ Favorit

V Brně má sídlo jeden z nejlepších mládežnických týmů v republice – TJ Favorit Brno. Tento klub se zaměřuje téměř na všechny cyklistické disciplíny. Nábor probíhá po celý rok.

Zdroj: TJ Favorit Brno

V brněnském Favoritu se zaměřují hlavně na mládež. Už od pěti let se mohou děti zapsat do tréninků bikrosu, který je ideální pro začátek s cyklistikou. Děti se zde naučí základním technickým dovednostem a získají fyzickou kondici. Na tréninky probíhající dvakrát v týdnu v areálu brněnské BMX dráhy je potřebné klasické horské jízdní kolo a přilba.

Prioritou je však v klubu silniční a dráhová cyklistika. Na tyhle disciplíny se děti mohou do oddílu zapsat od sedmi let. Dva tréninky v týdnu probíhají buď na velodromu a nebo v tělocvičně, kde probíhá všeobecná příprava. V začátcích malí cyklisté nejezdí v silničním provozu, ale zdržují se na cyklostezkách nebo v lese. Začínajícím postačí horské nebo silniční kolo, přilba, sportovní oblečení a obuv.

V pozdějším věku, a také v závislosti na výkonnosti, mohou cyklisté přejít do Sportovního centra mládeže. Zde už se rodí závodníci, kteří absolvují závody zařazené do Českého poháru a další dobře obsazené závody.

Pro starší děti ve věku 12-18 let, které nemají závodní ambice, je připraven cykloturistický oddíl. Členové se schází dvakrát v týdnu na konečné tramvají v brněnských Obřanech. Cyklisté jezdí na výlety po okolí Brna. O některých víkendech navštěvují i vzdálenější kouty Moravy. Členský příspěvek činí 50 korun na rok.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner