​​Potápění? Příprava k moři, ale i závodní disciplíny

Voda je pro spoustu dětí naprosto přirozený živel. Ale co se podívat pár metrů pod ní? Tak jako třeba ve škole potápění Modrá hvězda?

Možná vám jde jenom o šnorchlování na dovolené, možná byste rádi u dětí vzbudili lásku k netradičnímu sportu nabitému adrenalinem. V obou případech jste na správné adrese. Škola potápění Modrá hvězda totiž nepořádá jen obvyklé sezonní kurzy pro děti, v tomto pražském klubu se naučí, co je potřeba a v případě zájmu mohou zahájit i závodní kariéru v družstvu sportovního potápění v disciplínách plavání s ploutvemi v bazénu, dálkové plavání s ploutvemi nebo orientační potápění a zapojit se tak do České ligy mládeže.

Potápění pro děti je určené všem od 10 let věku. Jejich výstroj je na rozdíl od té „dospělácké“ patřičně odlehčena. Výcvik probíhá podle mezinárodního certifikátu UDI, což je jeden z mnoha celosvětově uznávaných potápěčských výukových systémů United Diving Instructors. Také díky tomu mají získané certifikáty patřičnou platnost. Další kategorií pak jsou již ti odrostlí, to znamená od 14 let.

O děti se jednou v týdnu starají proškolení instruktoři, vše je podmíněno naprosté bezpečnosti. Trénuje se pak v pražských bazénech Šutka a na Zeleném pruhu.

Najděte si i vy na Sportu v okolí svůj nejbližší klub napříč nejrůznějšími sporty!

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner