​Procházka i adrenalin na tankodromu! Nechte se zlákat

Pohybu není nikdy dost a jarní počasí k němu přímo vybízí. Longboard, turistika, kolo i třeba trocha adrenalinu – podívejte se na naši ochutnávku a vyražte v příštích dnech za sportem. Tady je pár tipů.

Máte doma malého skejťáka nebo skejťačku? Přihlaste je na longboardový kroužek, zaměřený na jízdu na longboardech, skateboardech a pennyboardech. Půjdeme od úplných začátků, až po odvážnější triky. Kroužek tak může absolvovat ten, kdo na prkně ještě nestál, ale i ten, kdo už na něm brázdí chodníky. V úterý 30. dubna probíhá na basketbalovém hřišti u ZŠ Milénova v Brně - Lesná.

30. dubna se na mnoha místech České republiky pálí čarodějnice. V Novém Městě nad Metují se za ní můžete i vydat v podobě 3,5 km dlouhé procházka. Cíl je v turistické základně U Rezku. Zde bude možnost opékání špekáčků. Dvacátý ročník Putování za čarodějnicí startuje od sokolovny v Přibyslavské ulici.

Tankodromová výzva

Svátek práce 1. května můžete oslavit třeba na kole. Velmi atraktivní okruh po travnatých a lesních cestách nabízí 3. kolo TOMKET Pražského MTB poháru. Délka okruhu je cca 4km. Na okruhu jsou uměle vytvořené technické pasáže, prudké výjezdy, technické sjezdy a několik singltreků. Okruh je velmi atraktivní i pro diváka! Pro malé děti a dětské kategorie je kruh zkrácen a obtížnost je přizpůsobena jejich věku.

Ve stejný den pokračuje i seriál 7 dětských cyklistických závodů pro děti od 2-14 let - a to 2. závodem AMULET CYCOLOGY Držkov.

Gladiator race Milovice je tu již počtvrté. Znovu se bude bojovat na extrémně náročné trati Milovického tankodromu. Ve vojenském prostoru je k dispozici opravdu ideální terén se spoustou překážek. 4.5. tu můžou závodit děti i dospělí.

Součástí turistického pochodu Karlštejnská tlapička jsou i cyklotrasy o délce 27 a 67 km odlišné náročnosti. START: 4.5. Zbraslavské náměstí 9:00 - 10:30 CÍL: Penzion Karlštejn.

Více tipů najdete webových stránkách Sport v okolí.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner