​V Karviné se může na tenis až od 18 let

Tělovýchovná jednota Baník Karviná zastřešuje devět sportů, mimo jiné i tenis. Do oddílu tenisu se nabírají sportovci od osmnácti let, kterým se věnují ostřílení trenéři.

Zdroj: Pixabay

Karvinský klub je veden velmi neformálně, členové navštěvují místní kurty hlavně za účelem zlepšení fyzické kondice a kvůli zábavě. Nezúčastňují se žádných závodů, vyjma dvou klubových turnajů, které se konají vždy na jaře při zahájení sezony a pak na jejím konci zhruba v září.

Karvinský klub má aktuálně zhruba třicet tenistů v širokém rozpětí věku. Do svých řad přijmou kohokoliv staršího osmnácti let, neboť zatím v klubu nemají zajištěný kompletní servis pro děti. „Kdyby byl větší zájem, pak bychom dětem klub otevřeli, zatím však jezdí všichni vedle do Ostravy,“ říká zástupce klubu Rastislav Dušička. „Tréninky je možné naplánovat ve všední dny mezi desátou a dvacátou hodinou, o víkendu mezi devátou a devatenáctou,“ pokračuje Rastislav Dušička.

Trénink bez omezení

Poplatky jsou následující: každý nový člen zaplatí jednorázovou platbu 2000 korun a pak 1000 ročně. Po zaplacení poplatků mohou členové využívat kurty a trenéry kdykoliv v otvírací době bez jakéhokoliv omezení. „Financuje se z toho údržba kurtů a platí se trenéři,“ vysvětluje Rastislav Dušička a upřesňuje, že všichni mohou po registraci do klubu využívat kurt dle potřeby. Přivedou si vlastního trenéra a mohou trénovat dle libosti. Ušetří tak výrazně na pronájmu kurtu.“

Kurty jsou venkovní a jsou využívané, když to počasí dovolí. I tak lze tuto možnost považovat za velice dostupnou především pro ty, kteří nejsou úplně dobře finančně zajištění. V zimě se pak klub snaží domlouvat lepší podmínky na krytých kurtech v okolí.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner