​V Tenislandu je pohyb zábava

Změna priorit při výchově mladých tenistů. Přesně to byl hlavní důvod, proč v Praze vznikla škola Tenisland.

Zdroj: Pixabay

Požitek ze hry, ne honba za úspěchy za každou cenu. A také napravování myšlení tenisových rodičů, kteří v českých podmínkách nefungují týmově a do značné míry působí arogantně. Tenisland je klub, ve kterém se trenéři snaží o jiný přístup a podle všeho to vychází.

„Chceme všem ukázat, že tenis se dá hrát i v jiných podmínkách než v prostředí plném stresu a nevraživosti. Strach z prohry, který je v talentovaných dětech vytvářen soustavným negativním působením rodičů nebo špatného prostředí v oddíle, se pokusíme omezit,“ vysvětluje Richard Dražný, který si aktivně vyzkoušel nejvyšší tenisové soutěže jak v České republice, tak v Německu, proč se už v roce 1998 rozhodl pro založení Tenislandu. Jeho koučinkem pak prošla řada domácích mistrů republiky.

Už z tohoto výčtu je jasné, že v Tenislandu nejde jen o poklidné pinkání. V klubu se naopak snaží soustředit talentované hráče, jen k jejich tréninku přistupují podle západoevropských standardů, kdy se klade stejný důraz na výsledek i na morálku.

Při náboru mají šanci děti už od čtyř let, první hodina je zkušební a máte ji zdarma. Dostane se jim všestranného fyzického rozvoje, v rámci tréninku budou hrát děti tenis, ale dojde i na základy gymnastiky a sportovní hry nebo plavání. Všechno podle klubového motta, že pohyb je zábava.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner